Zasady pielęgnacji dywanów

Ogólne zasady pielęgnacji i użytkowania

Dywany należy zabezpieczać przed wilgocią i unikać w miarę możliwości ich przemoczenia.

Dywany należy regularnie czyścić odkurzaczem. W początkowym okresie użytkowania (do 6-ciu miesięcy) nie powinno się używać nasadki szczotkowej.

Wszystkie plamy i zanieczyszczenia powinny być bezzwłocznie usuwane.

Pranie dywanu najlepiej zlecać wyspecjalizowanej firmie.

Odkurzanie i czyszczenie na sucho

Dywany należy regularnie odkurzać, co najmniej raz w tygodniu, szczególnie w miejscach intensywnego użytkowania. Nie należy dopuszczać do ich intensywnego zabrudzenia.

Ogólne zasady usuwania plam i zanieczyszczeń

Usuwanie plam należy rozpocząć bezpośrednio po ich powstaniu. Bardzo ważne jest stosowanie w tym celu właściwego środka chemicznego. Aby uniknąć powiększania się plamy i powstania zacieków kontury zaplamionej powierzchni można posypać niewielką ilością talku. Czyszczenie zaczynamy od krawędzi plam do wewnątrz. Środki płynne stosujemy z umiarem unikając przemoczenia dywanu. Do suszenia po wywabianiu stosujemy bawełnianą szmatkę lub bibułę.

Przed zastosowaniem środków chemicznych w celu usuwania zanieczyszczeń dywanów prosimy o zapoznanie się z zaleceniami i ostrzeżeniami producentów.

Napisz do nas

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.